15 травня у 1 класі було проведено відео журнал «У жорнах репресій». Учні познайомились з трагічними подіями та з трагічною датою.
У 2 класі пройшла онлай-бесіда до Дня пам’яті жертв політичних репресій. Метою бесіди було привернення уваги дітей до трагічних подій в історії нашої держави.
У 4 класі було проведено онлайн зустріч «У жорнах репресій»
Мета: вшанування памяті жертв політичних репресій, привернення уваги учнів до трагічних подій в історії України.
Діти переглядали презентацію та вшановували день пам’яті жертв політичних репресій хвилиною мовчання. Розглянули фото меморіалу жертв політичних репресій.
З метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій , привернення уваги учнів до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства, учні 7 класу (класний керівник Мала В.О.) взяли участь в онлайн - уроці «У жорнах репресій».
Скільки людей репресували за часів комуністичного режиму, точно невідомо. За приблизними підрахунками, з початку 20-х і до кінця 80-х років в Україні заарештували майже півтора мільйона людей. Багатьох з них розстріляли, кинули за ґрати, відправили до таборів чи заслання, а декого – в психіатричні лікарні. Жертвами так званого Великого терору 37-38-го років стали понад чверть мільйона українців. Дві третини – розстріляли.
Школярі дізналися про трагічну долю академіка Агатангела Кримського, поетів Миколи Вороного та його сина Марка, неокласиків Миколи Зерова, Михайла Драй-Хмари, Павла Филиповича, про арешт органами ДПУ Максима Рильського, про 10 років табірних поневірянь Остапа Вишні, Бориса Антоненка - Давидовича, Зінаїди Тулуб, Івана Іванова, про переслідування Олександра Довженка, Володимира Сосюри, Юрія Яновського.
Діти згадали земляків, жертв комуністичного терору восьмидесятих : Василя Стуса, Олексу Тихого. І це далеко не весь перелік трагічних доль української інтелігенції.
Учителька повідомила, що біда не оминула і її родину. Малого Кузьму Омеляновича, дідуся її чоловіка, також було репресовано в 1937 році. Учні отримали домашнє завдання : дослідити історію своєї родини.
17 мая — День пам’яті жертв політичних репресій
https://www.youtube.com/watch?v=cwZsrmhP_Mw&feature=emb_logo
Д/ф "Левко Лук’яненко. Йти за совістю"
https://www.youtube.com/watch?v=aTdFkplGneY
День пам'яті жертв політичних репресій – це своєрідний щорічний "урок пам'яті". Цього дня по всій країні відбуваються жалобні акції та пам'ятні заходи. Люди згадують і віддають данину поваги загиблим унаслідок політичних репресій. А таких, на жаль, у нашій історії було дуже багато.
Також у 10 класі було проведено Онлайн кінотеатр «Трагедія незнищеної волі» до Дня пам’яті жертв політичних репресій. З метою вшанування пам'яті жертв політичних репресій та
привернення уваги учнів до трагічних подій в історії України учням було запропоновано переглянути фрагмент «Пишемо історію» https://www.youtube.com/watch?v=oJeg63QgMXk&t=7s |