Акція "Запали свічку..."
https://padlet.com/olenagori4eva1/padlet-md0cdg3800y0lhem?fbclid=IwAR31ejv3uUgR-I-21uooptXXZecQd8-Udbv2m2oyKZocVjTbPunAKkkqeN4
Учні, батьки, вчителі долучились до флешмобу "Ми несемо тобі яблуко", який відбувся до 90-х роковин Голодомору 32-33 років в Україні. Дякуємо всім небайдужим.
https://youtu.be/MrDDRsPI8Yo
Знаходимо відповіді на питання. Крокуємо разом в майбутнє
Сьогодні, 23 листопада, Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти в онлайн форматі відбулася презентаційна сесія «Виховні наративи Великого голоду». Вчителі Білокузьминівського ліцею доєднались до її роботи.
1932–1933 років в Україні – одна з найжахливіших національних трагедій та наймасштабніших гуманітарних катастроф в історії людства.
Сьогодні учні 6 класу поринули в сумні сторінки історії на годині історичних фактів " Під крилом чорного птаха". Переглянули презентацію, дізналися про загальнонаціональну хвилину мовчання, яка вже традиційно проходитиме о 16.00 четвертої суботи листопада, запаливши «свічку пам’яті» у вікні, ушановуючи таким чином пам’ять мільйонів українців, яких було вбито голодом в Україні, прослухали вірш "Балада про матір", дізналися про сумнозвісний закон "Трьох колосків".
У 4 класі (керівник Канурна Ю.В.), пройшов захід-реквієм «Голодомор 1932-1933. Памʼятаймо разом».
Діти переглянули презентацію; читали та слухали вірші про Голодомор; прослухали легенду про хліб; намалювали квітки «незабудьки» під гаслом «Україна. Голодомор 1932-1933. Памʼятаємо». Прослухали казку про голод; в кінці заходу, учні переглянули шкільне відео «Україна памʼятає»; провели акцію «Запали свічку».
У 3 класі пройшла година пам'яті "Жнива скорботи" (присвячена Пам'яті жертв Голодомору).
Виховували здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників, виховували патріотів своєї держави;
Ознайомили учнів з трагічним минулим нашого народу; вчили дітей бережно ставитися до історії своєї країни, розкривали її як білі, так і чорні сторінки;
Розвивали вміння аналізувати, виділяти головне, порівнювати, узагальнювати і систематизувати, формувати гнучкість, самостійність, критичність мислення.
В цю суботу, 25 листопада, в Україні відзначають День пам'яті жертв голодоморів. Ця трагедія, яка забрала життя мільйонів українців, є однією з найтемніших сторінок в історії України. Голодомори в Україні були масштабними та жорстокими і був викликаний цілеспрямованою політикою радянського уряду, спрямованою на знищення українського народу. За оцінками, Голодомор 1932-1933 років був найжорстокіший, під час якого загинуло від 4 до 10 мільйонів людей. В цьому році ми вшановуємо 90-ті роковини Голодомору цих років. Пам'ять про голодомори є важливим фактором збереження української національної ідентичності. Вона є нагадуванням про те, що українці повинні боротися за свою свободу та незалежність. Тому для збереження історичної пам'яті на уроках історії цього тижня (вчитель Є.Кірєєва) були проведені відповідні тематичні заходи:
в 5, 6 кл. - урок-пам'яті "Український народ та випробування Голодом";
в 8-11 кл. - історичний екскурс «ГОЛОДОМОР: КРІЗЬ ПРИЗМУ ПАМ’ЯТІ І БОЛЮ».
Закликаю усіх, 25 листопада доєднатися да акції "Запали свічку" та вшанувати пам'ять жертв Голодомору загальнонаціональною хвилиною мовчання о 16.00 годині.
У першому класі (кл.керівник Овсянникова Євгенія) пройшла хвилина пам'яті жертвам Голодомору " Голодний дух".Діти переглянули повчальний мультфільм та ознайомились з жахливими реаліями того часу, також вшанували пам'ять загиблих від голоду.
До дня пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років у 5 класі (кл.керівник Шилко Д.В.) було проведено годину пам'яті "Ми пам'ятаємо..." під час години пам'яті ми разом з учнями згадали трагічні події, переглянули освітній мультфільм "Голодний дух", а такод прийняли участь у вікторині щоб перевірити свої знання щодо подій Голодомору.
|