Четверг, 2024-04-25, 7:14 AM
Вітаю Вас Гость | RSS

Білокузьминівський ліцей Костянтинівської міської ради

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 81
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

#День_пам_яті_жертв_політичних_репресій

Возможно, это изображение текстЗ сумного приводу Дня пам’яті жертв політичних репресій учні 9 класу зібрались на літературну онлайн- кав'ярню «Не забудемо ніколи, не пробачимо…»

Могили без хрестів…У них знайшли свій останній притулок сотні тисяч українців, ставши жертвами кривавого компартійного режиму, очолюваного московитами. Могили ці розкидані не лише по Україні, а й просторами колишньої радянської імперії.

Учні пригадали , що 10 липня 1937 року політбюро ЦК КП(б)У розіслало по областях УРСР вказівку про формування обласних «трійок», до складу яких входили начальник обласного УНКВС, обласний прокурор та перший секретар обласного комітету ВКП(б). Вони й виносили вироки «ворогам народу».

Найкривавіша ніч у Києві — 19 травня 1938 року, коли у в’язницях НКВС було розстріляно 563 людини. Розстріли, як правило, проводилися на подвір’ях в’язниць, у підвалах НКВС або безпосередньо перед похованням.

27 жовтня — 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, що в Карелії, з нагоди 20-річчя жовтневого заколоту було розстріляно 1111 осіб, з них 287 українців та осіб, долі яких пов’язані з Україною.

Термін «Ворог народу» (латинське hostis publicus) має давньоримське походження. Він застосовувався до ворогів республіки, які прирівнювались до солдатів ворогуючої сторони та підлягали фізичному винищенню. Вдруге цей термін став загальновживаним в часи Великого терору якобінців у Франції в 1793–1794 років.

Сьогодні у 4 класі пройшла хвилина «Пам’яті жертвам політичних репресій присвячується…» в Україні.

Захід направлений на вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги учнів до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства .

 

У 3 класі пройшла інформаційна хвилина під назвою " Забуттю не підлягає" присвячена пам'яті жертвам політичних репресій на Україні. Інформація була спрямована на формування світогляду учнів щодо тяжких подій, які відбувалися на нашій Батьківщині.

 

На уроці музичного мистецтва в 9 класі відбулась онлайн-конференція "Мистецтво єднає світ". На ній було розглянуто декілька нагальних питань. Зокрема про політичні переслідування митців, приурочене до Дня пам'яті жертв політичних репресій. Не оминулиобговорити і питання: значення пісні, яка об'єднала весь світ на прикладі "Ой у лузі червона калина" і "Стефанія", яка стала символом пісенного конкурсу Євробачення - 2022. Ці дві пісні об1єднали людей різних поколінь, віросповідань і народностей. І зазначу, що всі співають її саме на мові оригіналу - на українській мові.

Возможно, это изображение 14 человек и текст

У 6 класі пройшла бесіда "Пам'яті мільйонів.." Під час бесіди, учні ознайомились з страшними подіями тих часів, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Возможно, это изображение 1 человек

В 7 класі було проведено історичний екскурс «Політичні репресії – трагедія народів». Учня дізнались про події минулих років та провели паралелі із сучасними подіями в Україні

 

 

У 5 класі прошла година історичної пам'яті "З пам'яті не стерти" До дня жертв політичних репресій. Поговорили про причини та наслідки. Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори. Ніколи не забудемо...

Возможно, это изображение 2 человека и текст

У 2 класі (керівник Канурна Ю.В.), до дня пам’яті жертв політичних репресій пройшла Година пам‘яті та скорботи «Україна пам‘ятає».

Діти дізналися про події в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, вшанували пам‘ять загиблим хвилиною мовчання. Переглянули презентацію «Пам‘яті мільйонів…».

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930